jak dbać o sztuczne rzęsy

Jak dbać o sztuczne rzęsy? – pielęgnacja i higiena po przedłużaniu.

Przedłużenie i zagęszczenie rzęs to dopiero pierwszy krok w drodze do pięknego oka.
Dowiedz się jak dbać o sztuczne rzęsy i co powinnaś wiedzieć o higienie po przedłużaniu.

Przedłużyłaś sobie rzęsy i zastanawiasz się co dalej? Trzeba pamiętać, że rzęsy pełnią funkcję ochronną dla oczu, więc należy o nie odpowiednio zadbać. W odstępach między powieką a sztuczną rzęsą zbiera się kurz, pył, sebum i resztki makijażu. Każdego dnia magazynujemy tam idealną pożywkę dla bakterii. Dlatego przemywanie oczu samą wodą, na szybko, niestety nie wystarczy. Potrzeba czegoś więcej.

Czym można przemyć oko?

Ja polecam szampon przeznaczony do rzęs przedłużonych, dostępny u mnie – w O’LALAshes 🙂 Idealnie sprawują się też pędzle do czyszczenia rzęs, wykonane z milusiego włosia, który nie podrażnia powieki i dociera w szczeliny międzyrzęsowe – sama ich używam, więc mogę zdecydowanie polecić i potwierdzić ich skuteczność! Wspomniane pędzle dostępne są również u mnie, więc przychodząc na wizytę do O’LALAshes w Rumi możesz być pewna, że zaopatrzysz się przy okazji we wszystkie potrzebne akcesoria do higieny i pielęgnacji rzęs!

No dobra, ale co zrobić po wyczyszczeniu rzęs?

Gdy już przemyjemy oczy preparatem, zmywamy płyn wodą, delikatnie osuszamy ręcznikiem papierowym lub chusteczką higieniczną i rozczesujemy szczoteczką, by po wyschnięciu kępki były puszyste. Być może zastanawiasz się: dlaczego nie osuszamy rzęs tradycyjnym ręcznikiem do rąk? Otóż, większość z nich zawiera włókna, które lubią wczepiać się w odrosty, powodując tym samym dyskomfort dla oka.

Pamiętaj, że Twoje oczy są nie tylko zwierciadłem duszy, ale przede wszystkim Twoim oknem na świat. Warto więc odpowiednio zadbać o pielęgnację i higienę rzęs, które pełnią przecież rolę ochrony dla cennych oczu.

Regularne mycie rzęs ma również pozytywny wpływ na trwałość aplikacji, więc nie bój się myć rzęs codziennie. Dbając o higienę swoich oczu zapewniasz im zdrowy i piękny wygląd!

Bądź piękna z O’LALA! 💋

Facebook Comments

2 myśli na temat “Jak dbać o sztuczne rzęsy? – pielęgnacja i higiena po przedłużaniu.

Leave a Reply