Jak zmywać makijaż przedłużone rzęsy

Jak zmywać make up przy przedłużanych rzęsach?

Wiele klientek O’LALAshes pyta mnie jak zmywać makijaż przy przedłużanych rzęsach. Zawsze z chęcią podpowiadam i jestem pewna, że te kilka wskazówek może przydać się również innym dziewczynom, które interesują się pielęgnacją i higieną oczu po zabiegu.

Przedłużone rzęsy same w sobie dają piękny efekt, którego na co dzień nie trzeba podkreślać makijażem.

Jednak czasami, na wyjątkowe okazje, chcemy wyglądać jak milion dolarów i decydujemy się na pełny makijaż. Przepiękne cienie uwydatniające głębię naszego spojrzenia, czy odważna kreska idealnie komponują się z naszymi przedłużonymi rzęsami.

Pojawia się tylko pytanie – jak zmywać makijaż, nie uszkadzając przedłużonych rzęs?

Nie musisz rezygnować z makijażu kiedy przedłużasz swoje rzęsy, ale musisz pamiętać, że higiena i dbanie o przedłużone kępki są bardzo ważne.

Podstawowe zasady pielęgnacji różnią się od tych, które stosowałaś przed aplikacją. To samo tyczy się zmywania makijażu.

Podstawą do zmycia makijażu jest płyn miceralny lub szampon dedykowany dla przedłużanych rzęs. UWAGA! – nigdy nie bierz pierwszych z brzegu, tylko sprawdź skład! Idealny preparat jest beztłuszczowy i bardzo delikatny, jednocześnie nadaje się do zmywania długotrwałych i wodoodpornych kosmetyków.

Jeśli mamy już wybrany odpowiedni płyn czyszczący, to kolejną bardzo ważną sprawą jest coś, na co go nałożymy.

Pierwsza opcja

W przypadku wyboru płynu miceralnego może się wydawać, że wszystkie bawełniane waciki są jedną z najgorszych możliwych opcji. Pozostawiają one włókna, które wplątują się w przedłużone rzęsy lub haczą o nie. W efekcie czego kępki zostają wyrwane wraz z przesunięciem wacika. Dlatego też nie powinno się ich używać do demakijażu oczu. Chyba że, złożymy go na pół i będziemy ostrożne 😉

Kiedy mamy już płyn miceralny oraz wacik, przechodzimy do działania.

Wacik nasączamy płynem miceralnym, składamy go na pół i przykładamy do zamkniętej powieki zachowując odpowiedni odstęp od linii rzęs! Następnie delikatnie wycieramy makijaż, unikając bezpośredniego kontaktu z linią rzęs (do tego będziemy potrzebować trochę więcej precyzji).

Do oczyszczania pozostałości makijażu przy linii rzęs potrzebny będzie nam aplikator welurowy lub patyczek higieniczny, ale i tu nie ma miejsca na przypadek. Materiał patyczka powinien być jak najbardziej zwarty, nierozchodzący się przy zetknięciu z powierzchnią skóry, ponieważ chcemy mieć go cały czas pod kontrolą i nie pozwolić na to, aby w jakiś sposób uszkodził nasze doczepione rzęsy.

Końcówkę aplikatora lub patyczka zanurzamy całkowicie we wcześniej wybranym płynie micelarnym, tak aby był on mocno wilgotny, ale nie sączący – nie chcemy przecież płynu w naszym oku, prawda? Tak przygotowany patyczek delikatnie przykładamy do pozostałości po makijażu.

Zdecydowanie, ale delikatnie – jeśli dobrze nasączyliśmy aplikator welurowy, to reszta kosmetyku zejdzie bez problemu. W razie trudniejszych do usunięcia pozostałości, należy czynność powtórzyć kilkukrotnie i pamiętać, by nie doprowadzić do sytuacji, kiedy końcówka patyczka zrobi się szorstka!

Druga opcja

Osobiście jestem zwolenniczką szamponów i pianek do mycia rzęs. Produkty z dobrym składem oczyszczają rzęsy i skórę, usuwając przy tym makijaż, zanieczyszczenia oraz nadmiar sebum. Na codzień w salonie stosujemy szampon, który zawiera ekstrakt z drzewa herbacianego, działa bakteriobójczo, a jego formuła została opracowana przez lekarzy. I co najważniejsze! Pomaga walczyć z tak ciężką przypadłością jak zapalenie powieki i meszków włosowych, która powoduje zła higiena oraz przerost bakterii gronkowca.

Mamy piankę i co dalej?

Pianki tworzą idealny duet z pędzelkiem do czyszczenia rzęs. Pędzel posiada bardzo miękkie, gęste włosie syntetyczne, które dokładnie usunie zanieczyszczenia z przestrzeni międzyrzęsowych. Nie podrażnia skóry wokół oczu oraz nie uszkadza przedłużonych rzęs. Taki pędzelek służy do pielęgnacji rzęs zarówno przez stylistki jak i klientki.

Jak to zrobić?

  • nanieś piankę na dłoń lub bezpośrednio na oczy
  • pędzelkiem nabierz szampon i kolistymi ruchami dokładnie wyczyść powiekę
  • teraz czas na rzęsy! Jeśli jest taka potrzeba, zaaplikuj ponownie piankę i ruchem wymiatającym oczyść rzęsy
  • okolice oka spłucz obficie wodą
  • odsącz wilgotne rzęsy ręcznikiem papierowym lub chusteczką higieniczną
    za pomocą szczoteczki (upewnij się, że nie jest zabrudzona), rozczesz rzęsy aby wróciły do swojej puszystości

voilà!

Przy zmywaniu makijażu, kiedy ma się przedłużone rzęsy trzeba wykazać się delikatnością i cierpliwością, ale czy piękne spojrzenie i utrzymanie go w świetnej formie przez długi czas nie jest tego warte?

Bądź piękna z O’LALA! 💋
Obserwuj fanpage O’Lalashes po więcej porad o higienie i pielęgnacji przedłużanych rzęs.

Facebook Comments