Przedłużanie rzęs: najpopularniejsze fakty i mity

Przedłużanie rzęs to zabieg cieszący się coraz większą popularnością – i trudno się temu dziwić! Długie, gęste rzęsy będą mocnym punktem Twojego wizerunku! Wokół samego zabiegu narosło jednak mnóstwo mitów, które często dość drastycznie mijają się z prawdą… A także kilka faktów zasługujących na potwierdzenie. Pora zweryfikować fakty i mity!

 

Poznaj najpopularniejsze fakty i mity o stylizacji rzęs.

przedluzanie rzes fakty i mity

 

Przedłużanie jest trwałe i nie trzeba po nim malować rzęs.

To fakt, solidny jak skała. Przedłużone rzęsy wyglądają pięknie, zastępują tusz do rzęs więc nie ma potrzeby ich malowania. Z drugiej strony, jeśli akurat naszła Cię taka ochota bo jesteś przed dopełnieniem a masz ważne wyjście, możesz pomalować sztuczne rzęsy. Są jednak dwa „ale”:

  1. Musisz się upewnić, że używane przez Ciebie kosmetyki są dedykowane do rzęs przedłużonych. 
  2. Nigdy nie jest możliwe całkowite usunięcie makijażu z syntetycznej rzęsy* co jest dodatkowym obciążeniem dla rzęs naturalnych.
*o demakijażu przedłużanych rzęs pisałam w jednym z poprzednich artykułów – przeczytaj.

 

Mając sztuczne rzęsy mogę bez przeszkód zażywać kąpieli. Prawda czy fałsz?

Niestety, nie jest to prawdą. Przez pierwsze 24 godziny po zabiegu lepiej unikać nadmiernego kontaktu rzęs z wodą. Raczej odpadają więc długie kąpiele, mycie włosów czy sauna. W tym czasie wilgoć ma wpływ na wiązanie kleju i jest ryzyko, że przedłużone rzęsy szybciej odpadną. Również późniejsze kąpiele w basenie będą miały wpływ na trwałość aplikacji.

Słona woda i sztuczne rzęsy to szczególnie kiepskie połączenie. Jeśli wybierasz się na dłuższy wypoczynek nad morze, lepiej zarezerwować sobie wizytę u stylistki tuż po urlopie. Twoje rzęsy mogą jej potrzebować. Podobnie rzecz się ma, niestety, z wizytami w saunie.
Pamiętaj aby opłukać rzęsy po kąpieli w basenie lub słonej wodzie na wakacjach.

 

Lepiej się nie opalać w syntetycznych rzęsach.

Jak najbardziej fakt, ale 48h po zabiegu. Aczkolwiek intensywne i długotrwałe wystawianie przedłużonych rzęs na promienie słoneczne razem z kąpielami w słonej wodzie mają wpływ na trwałość aplikacji, przez co możesz potrzebować szybszej wizyty u stylistki.

 

Przedłużanie jest absolutnie bezpieczne.

Zabieg jako taki jest bezpieczny i bezbolesny. Może się jednak okazać nieprzyjemnym doznaniem, jeśli jesteś uczulona na składniki zawarte w substancjach, które będą podczas niego używane. Dotyczy to zwłaszcza kleju, dlatego przed pierwszą wizytą w salonie poinformuj swoją stylistkę o wszystkich występujących alergiach. 

 

Nadmierne przedłużanie jest szkodliwe i muszę robić sobie od niego przerwy.

Krąży opinia, że warto zrobić sobie w ciągu roku około trzymiesięczną przerwę od zabiegów związanych z rzęsami. Na szczęście, to akurat nie jest prawdą. 🙂 Efekt pierwszej stylizacji rzęs utrzyma się przez około 6 tygodni, potem rzęsy należy uzupełniać mniej więcej co miesiąc. Możesz to robić bez stosowania jakichkolwiek pauz! Przecież nasze rzęsy wymieniają się co jakiś czas 😉 Comiesięczne wizyty w salonie kosmetycznym w celu uzupełnienia mogą się wydawać dla niektórych kobiet puciążliwością, niemniej to i tak o wiele lepsza opcja niż codzienne stosowanie tuszu i jego zmywanie. 

 

Przedłużanie rzęs to zbędny wydatek – o wiele lepiej postawić na odżywkę z naturalnych składników.

Zdecydowanie odradzam. Odżywki do rzęs nigdy nie są w stu procentach naturalne i dają obietnice bez pokrycia. Owszem, Twoje rzęsy będą dłuższe… Tak długo, jak będziesz stosować preparat, którego skład jest pełnym przeglądem tablicy pierwiastków chemicznych. O szkodliwym wpływie odżywek na rzęsy i o ryzyku poważnych powikłań już pisałam, warto jednak rozprawić się z tym mitem ponownie: stosowanie tych preparatów nie sprawi, że Twoje rzęsy będą mocniejsze na zawsze, a zawarte w nich substancje mogą Ci poważnie zaszkodzić. Lepiej omijać cud-środki szerokim łukiem i jednak umówić się na wizytę w salonie kosmetycznym.

 

 

Przychodzą Ci na myśl kolejne fakty i mity o rzęsach, które należałoby obalić? Daj znać w komentarzu!

A jeśli interesują Cię szkolenia z przedłużania rzęs, które prowadzi certyfikowana instruktorka Exclusivelashes… Tak się składa, że mogę takie zaoferować. 🙂 Gdzie i kiedy? Odezwij się na priv, a podeślę szczegóły!

 

Bądź piękna z O’LALA!
Obserwuj fanpage O’Lalashes po więcej porad o higienie i pielęgnacji przedłużanych rzęs! 

Facebook Comments