Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – na czym polega?

Podjęłaś decyzję o przedłużeniu rzęs i szykujesz się do wizyty w salonie kosmetycznym?

Słyszałaś o metodzie 1:1, że jest najpopularniejsza, ale nie wiesz za bardzo o co chodzi i czy jednak nie zdecydować się na inną? Spokojnie, w tym tekście przybliżę całe zagadnienie w pigułce. Czytaj dalej i przekonaj się, czy warto postawić na stylizację rzęs metodą 1:1!

przeciwwskazania dla zabiegu przedłużania rzęs

Jak przedłużać rzęsy?

Rzęsy można wydłużyć na kilka sposobów, a metoda 1:1 jest popularna dzięki swojej prostocie. Oczywiście „prostota” w tym wypadku wcale nie oznacza, że zabieg przedłużania można przeprowadzić bardzo łatwo, od niechcenia. Wręcz przeciwnie: jest to czasochłonne zajęcie i wymaga sporego skupienia i dokładności ze strony stylistki. Ale generalnie nie chodzi o nic skomplikowanego:

Metoda 1:1 polega na tym, że do jednej naturalnej rzęsy klientki styliska dokleja jedną sztuczną. Efektem są piękne, przedłużone rzęsy!

Jedna z wielu metod

Pozostałe metody, od 2D aż do 15D, oznaczają intensywniejsze zagęszczenie rzęs, a polegają na doklejaniu 2-15 rzęs do jednej naturalnej. Oczywiście, z uważnym pilnowaniem, aby sztuczne rzęsy nie przeważyły tych naturalnych swoim ciężarem! Jeśli do tego dojdzie – aplikacja będzie nietrwała i obciąży naturalne rzęsy. 

Jaki typ sztucznych rzęs dobrać do tej metody? Czy da się ją stosować w przypadku każdej klientki, niezależnie od jej wieku i typu urody?

Otóż do zabiegu przeprowadzanego metodą 1:1 można dobrać każdy rodzaj rzęsy, zarówno pozyskiwanej z futra norki, jak i syntetycznej, uzyskiwanej z poliestru. Nie ma też żadnych przeszkód, by przedłużać w ten sposób rzęsy osobie w dowolnym wieku i o dowolnym typie urody. Słowem: jest to metoda w pełni uniwersalna.

Co ważne, zabieg jest zupełnie bezbolesny i nieszkodliwy dla Twoich naturalnych rzęs. 

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 – zalety i wady

Te podstawowe plusy to wyrazisty, atrakcyjny wygląd. Z bardziej praktycznych spraw: czeka Cię spokój od malowania rzęs na przynajmniej 4 tygodnie – jeśli nie będziesz ich wystawiać nadmiernie na działanie wody czy słońca, efekt utrzyma się nawet do półtora miesiąca. W tym czasie każdego ranka po przebudzeniu Twoje rzęsy będą wciąż wyglądać szałowo! Ale co dalej, kiedy efekt minie? Czeka Cię uzupełnianie – zabieg troszkę krótszy od pierwszego przedłużania, które trwa średnio 2 godziny.

Wśród wad niektórzy wymieniają właśnie długi czas poświęcony na wizytę w salonie. Inne klientki wręcz to uwielbiają, ponieważ podczas zabiegu nie muszą nic robić. Wystarczy pamiętać o zamkniętych oczach i można się totalnie zrelaksować! A nawet uciąć sobie małą drzemkę. 😉 Kolejna sprawa to względnie wysoka cena takiego zabiegu, ale sama musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, ile wart jest dla Ciebie atrakcyjny wygląd o każdej porze dnia bez konieczności malowania i wynikające z tego dobre samopoczucie?

Szkolenia z przedłużania rzęs z profesjonalną instruktorką Exclusivelashes!

Jesteś kosmetyczką stawiającą pierwsze kroki w branży? Wiesz zatem, że zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1 to absolutna podstawa w tej profesji. Nie jest to prosta sprawa, ale… Jako certyfikowana instruktorka Exclusivelashes mogę Cię tego nauczyć. 🙂

Mieszkasz w Trójmieście lub okolicach? A może chcesz nauczyć się, jak profesjonalnie przedłużać rzęsy? Rumia wydaje się być lokalizacją w zasięgu, a może nie straszne Ci wyjazdy w celu zdobycia nowych, cennych umiejętności? Odezwij się do mnie na priv, a w odpowiedzi prześlę szczegóły i możliwe terminy szkolenia z przedłużania rzęs!

Bądź piękna z O’LALA! 💋

Facebook Comments